O blogu

 

Foto: Kateřina Roflíková pro slamavbotach.cz

Foto: Kateřina Roflíková pro slamavbotach.cz

 

KDY BLOG VZNIKL
V březnu 2014 jsem vzala poprvé do ruky motyku a hrábě a začala se plahočit na vlastním pozemku. V dubnu 2014 jsem o tom začala psát články. Tenhle blog je kronikou “mojí” zahrady v zapadlé vesnici v Přírodním parku Džbán a nově i divokého pozemku ve vesnici V., který jsme přikoupili v říjnu 2015. Je i kronikou mojí rodiny, plné nadšených zahradníků-amatérů.

KDE JSEM SE VZALA?

Narodila jsem se na vesnici, vyrostla v malém severočeském městě, kus života prožila v Praze a své přírodní já naplno objevila na Valašsku. Teď farmařím v D. na pozemku manželovy babičky a na našem novém pozemku ve vísce V.

Sláma v botách, autoportrét z okurkového období.

Sláma v botách, autoportrét z okurkového období.

PROČ TO DĚLÁM?

Protože už nechci být závislá na nakupování v supermarketech. Protože už se nechci vláčet po všech čertech, abych sehnala lokální bio potraviny v takové kvalitě, jakou si představuji. Protože to taky stojí dost peněz.

Mám ráda přírodu a makat na čerstvém vzduchu je jediný sport, kterému jsem po narození dcery (červenec 2012) ochotná se věnovat. Ve zbylém čase šlechtím byt i sebe přírodními cestami, vařím z toho, co jsem vypěstovala, a vychovávám dceru tak, aby se všeho ráda účastnila se mnou. A s nadšením!

Tenhle blog píšu jako vzpomínky pro mě a mé potomstvo, ale hlavně vám pro pobavení i inspiraci.

Babička se uvolila, že si zase vezme slepice. Zahrada hned ožila.

Foto: Sláma v botách

CÍLE?

Mám za sebou první sezony s motykou. Jsem amatérská zahradnice, farmářská panna, které jde o jediné – vypěstovat si stoprocentní bio úrodu. Z té si dobře vařit a své farmaření si užívat.

Tady se dočtete, co se mi povedlo i co jsem zazdila, v čem jsem totálně vyhořela a kdy jsem překvapila samu sebe. Jaké rady se mi osvědčily a co byla marná snaha.

TŘEBA SE MOJE ZKUŠENOSTI STANOU INSPIRACÍ PRO VAŠE VLASTNÍ BIOZAHRÁDKÁŘSKÉ (a ekologické) ZAČÁTKY.

Držím palce!
Držte je i mně!

A o rok později...

Foto: Sláma v botách

Foto: Kateřina Roflíková pro slamavbotach.cz

Foto: Kateřina Roflíková pro slamavbotach.cz

 

 

 

4 thoughts on “O blogu

  1. Dobrý den Káťo, dnes jsem objevila Váš blog !!!! Dokonalý úsměvný a zábavný. Jak to, že jsem O Vás dosud nevěděla? Asi proto, že sleduji blogy o bydlení a vaření. Podotýkám, že zahradu mám. Dnes jsem hledala nějaký článek o slepičincích a ejhle, sláma v botách! Ještě teď se řežu smíchy 🙂 Už jsem se přihlásila k odběru novinek. Přeji Vám krásné nadcházející jaro a hodně zdaru !!!! Ode dneška věrná čtenářka Miluše

    • Proč jsem Vás oslovila Káťo ? Nějak jsem asi nepřemýšlela 🙂 Mám totiž jednu Káťu doma. No jo, je pátek, asi už blbnu. Takže- mějte, VERU, krásný víkend 🙂

    • Wau, to mám radost, že šířím radost. Tenhle článek patří dodnes k mým nejoblíbenějším – ačkoliv na tu hrůzu jinak nechci vůbec vzpomínat! 🙂 Sledujte Slámin Facebook (ZDE), dávám tam častěji příspěvky než sem na blog, se dvěma dětmi už čím dál míň stíhám. Ale veselo musí bejt furt, nebojte. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *